polski english 

Plotery termiczne ThermoCutPlotery termiczne ThermoCut

Produkty

Plotery termiczne ThermoCut

Ploter termiczny jest numerycznie sterowaną obrabiarką (cnc) służącą do cięcia pianek rozgrzanym drutem oporowym. Efekt cięcia uzyskiwany jest poprzez odparowywanie materiału w otoczeniu gorącego (ok. 800 stopni) drutu. Trajektoria cięcia zaprojektowana na komputerze realizowana jest za pomocą napędów na silnikach krokowych (6 sztuk dla ruchu w osiach X-Y + 1 dla stołu obrotowego).

Większość z oferowanych przez nas modeli może pracować w następujących trybach.

"tryb 2.5D" W najprostszym wariancie cięcia 3 wymiarowego, 3 wymiar obiektu uzyskiwany jest poprzez grubość wycinanego materiału - użytkownik projektuje na komputerze obiekt 2 wymiarowy (napis, logotyp, listwa architektoniczna itp.) a 3 wymiar wynika z gabarytów zastosowanego bloku pianki (styropianu). Ploter termiczny w tym wypadku wykonuje ruch ramionami tnącymi w osiach X i Y.

"tryb 3D obrotowy" Dzięki zastosowaniu stołu obrotowego wraz z tokarką (dostępny jako wyposażenie standardowe dla wszystkich ploterów 1 drutowych) ploter termiczny na podstawie profilu kształtującego bryły obrotowej narysowanego przez użytkownika wykonuje złożenie ruchu w osiach X, Y z osią obrotową umieszczona poziomo. Wycinamy w ten sposób obrotowe elementy 3D jak kolumny, kule czy tralki. Wykorzystując dodatkowo drut kształtowy możemy wycinać "gwinty", wewnętrzne wyżłobienia kolumn czy też kolumny 'ślimakowe'

"tryb 3D pełny" Połączenie ruchu osi X,Y wraz ze stołem obrotowym umieszczonym pionowo pozwala na wycięcie nieregularnych kształtów 3 wymiarowych. Obiekt wycinany jest z wielu profili 2 wymiarowych przypisanych do odpowiedniego kąta obrotu materiału. Nasze oprogramowanie automatycznie przygotowuje 3 wymiarowe projekty cięcia z zaimportowanych modeli 3 wymiarowych w formacie RAW. Wytniemy w ten sposób model samochodu, sylwetkę człowieka lub inny praktycznie dowolny kształt.

"tryb 3D perspektywa" Wykorzystując niezależny ruch obu ramion tnących w płaszczyznach XY mamy możliwość wycinania na ploterze termicznym regularnych stożków lub elementów przestrzennych posiadających różne podstawy z obu stron.

W każdym z trybów nasze plotery termiczne sterowane są przez niezależny sterownik elektroniczny nadzorujący prace wszystkich napędów wraz z cyfrową regulacją temperatury drutu.

Funkcjonalność:

Konstrukcja:
anodowane profile aluminiowe o podwyższonej sztywności i wytrzymałości mechanicznej.
Kontynuacja cięcia po zerwaniu drutu oporowego:
bardzo praktyczna funkcja pozwalająca oszczędzić czas i pieniądze użytkowników. Podczas wycinania dużych i skomplikowanych projektów może nastąpić zużycie drutu oporowego i jego zerwanie. Dzięki funkcji kontynuacji cięcia nie trzeba od początku zaczynać projektu oraz wyrzucać zniszczonego materiału. Po wymianie drutu oporowego ploter Coner ThermoCut wznawia wycinanie dokładnie od miejsca, w którym skończył.
Cięcie obrotowe:
Stół obrotowy stanowiący standardowe wyposażenie ploterów termicznych ThermoCUT umożliwia wycinanie brył obrotowych. Obrabiany materiał może zostać zamocowany w pozycji pionowej lub poziomej. Pozwala to na wycinanie nawet trzymetrowych obiektów przestrzennych. Dzięki połączeniu płynnego obrotu materiału z ruchem po zadanej ścieżce otrzymujemy funkcjonalny odpowiednik tokarki.
Cięcie w dwóch kierunkach:
przy cięciu obrotowym zmniejsza dwukrotnie czas wykonywania projektu wykorzystując do tego kształty otwarte.
Wizualizacja 3D:
Wycinanie nieregularnych brył obrotowych z wielu zaczytanych profili może przynieść czasem nieoczekiwane rezultaty w wyniku nakładania się linii cięć w przestrzeni trójwymiarowej. Aby oszczędzić czas oraz materiał program umożliwia obejrzenie na ekranie porenderowanej bryły przestrzennej jeszcze przed wycięciem.
Niezależny ruch ramion:
Ploter termiczny ThermoCut posiada unikalną funkcję wycinania elementów z uwzględnieniem perspektywy. Niezależne przemieszczanie się obu ramion pod kontrolą zaawansowanego oprogramowania pozwala na wycinanie brył posiadających podstawy o różnej wielkości i kształcie. Możemy nareszcie wycinać jednym ruchem stożki, ostrosłupy oraz litery z efektem perspektywy.
Zdalne sterowanie:
Dzięki pilotowi zdalnego sterowania można uniknąć konieczności sterowania ploterem z konsoli komputera. Pilot daje możliwość sterowania w intuicyjny i komfortowy sposób. Obróbka materiału może odbywać się bezpośrednio pod kontrolą operatora, który dzięki pilotowi może szybko sterować działaniem plotera. Operator ma wpływ na podstawowe parametry pracy urządzenia, takie jak prędkość czy temperatura drutu oporowego. Pilot umożliwia również sterowanie stołem obrotowym.
Tytanowy drut:
Wszystkie oferowane przez nas maszyny są standardowo wyposażone w tytanowy drut tnący charakteryzujący się większą wytrzymałością oraz możliwością pracy ze zwiększonymi prędkościami.
Maszyny wielodrutowe:
Oferowane przez nas rozwiązanie pozwala na umieszczeniu na ramionach od 2 do 5 drutów tnących. Cechą unikalną jest wykrywanie zerwania każdego z drutów z osobna oraz możliwość kontynuacji cięcia dokładnie w miejscu zakończenia.
Maszyny wielodrutowe MultiWires:
Maszyny do cięższych zastosowań przemysłowych umożliwiające jednoczesne cięcie 15 drutami w pełnym obszarze roboczym maszyny
Maszyny na zamówienie:
Coner projektuje i wykonuje również plotery termiczne o specyficznych, definiowanych przez klienta wymiarach, oraz o dowolnej liczbie elementów tnacych. Dzięki temu Coner jest w stanie stworzyc maszyny nawet dla najbardziej wymagających klientów
Maszyny do plastrowania bloków
Linia cięcia bloków styropianowych
Cyrkiel termiczny RotoCut